مقالات, نگهداری از چرم

نگهداری از محصولات چرمی

محصولات

نحوه واکس زدن محصولات چرمی

مرحله اول:

برای واکس زدن دقت کنید واکس کاملا هم رنگ کفشتان باشد .

مرحله دوم:

برای شروع بهتر است اول از دور کفش بین زیره و رویه شروع کنید و بعد قسمت های  دیگر را بزنید اگر کفش بندی است برای جلوگیری از واکسی شدن بندها، آن‌ها را از کفش جدا کنید. (برای واکس زدن کیف یا کاپشن از محل دوخت شروع کنید چنانچه بعداز تمام شدن فصل میخواهید کاپشن خود را برای سال آینده نگه دارید بعد از زدن واکس در کاور یا مشمع در کمد لباس بصورت آویخته نگه دارید)

 

مرحله سوم:

داخل کفش را پُر از کاغذ باطله کنید، این کار به شما سطحی محکم برای واکس زدن ارائه می‌دهد .

مرحله چهارم:

گرد و خاک کفشتان را به کمک دستمال کاملا بگیرید. اگر قسمت هایی از کفشتان لک یا گلی شده و با دستمال خشک به راحتی تمیز نمی شود گوشه ای از دستمال را با چند قطره آب نم دار کنید و به کمک آن کفش را تمیز کنید و سپس اجازه دهید خشک شود .

 

مرحله پنجم:

برای تمیز کردن محل اتصال رویه به کف کفش یا قسمت های دیگری که به راحتی با دستمال پاک نمی شوند از مسواک کهنه کمک بگیرید. برای واکس زدن این قسمت ها هم می توانید از مسواک استفاده کنید .

مرحله ششم:

بعد از پاک کردن آلودگی  کفش آماده واکس زدن میباشد. برس یا ابر کوچک را به واکس آغشته کنید و به آرامی روی کفش بمالید. برس یا ابر را دورانی حرکت دهید و سعی کنید واکس به خوبی روی کفش پخش شود و صبر میکنیم تا واکس به آن جذب شود

توجه :

جهت حفظ و نگهداری محصولات چرمینه فقط از واکس تولید شده این شرکت استفاده نمایید چنانچه از واکس های متفرقه استفاده کنید این شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال کالای فروخته شده ندارد .

واکس چرمینه با فرمول مخصوص لوازم چرمی تولید شده که از نفوذ آب و خشکی چرم جلوگیری کرده و تازگی چرم می شود .

این واکس با پوشش دهی صد درصد قابل استفاده برای کلیه ی محصولات چرمی ازقبیل : کیفکفش – کاپشن – مبل چرمی – صندلی چرمی – دستکش چرمی و لوازمی که از چرم طبیعی تهیه شده کاربرد دارد .

8 5

چگونه از وسایل چرمی خود نگه‌داری کنیم؟

مراقبت در برابر رطوبت

چرم نسبت به رطوبت حساس است و اگر در محل تاریک و مرطوبی نگهداری شود احتمال شوره زدن آن وجود دارد. به همین دلیل هیچ وقت لباس یا کیف و کفش چرمی را در حالی که خیس است داخل کمد یا جعبه نگذارید. می‌توانید رویه آن را با استفاده از یک پارچه تهیه شده از الیاف طبیعی که جنس لطیفی دارد خشک کنید. اگر قسمت‌های داخلی محصول خیس شده‌اند، آن را در معرض هوا قرار دهید و وقتی مطمئن شدید کاملا خشک شده است و نم ندارد داخل کمد قرارش دهید .

مراقبت در برابر گرد و خاک

یکی دیگر از مواردی که باید نسبت به آن حساس باشید، گرد و غبار است. نشستن گرد و غبار روی انواع کیف دستی و دوشی چرم مردانه یا سایر محصولات تهیه شده از چرم عمر این کالاها را پایین می‌آورد. به همین دلیل هرگز این موارد را بدون کاور پارچه‌ای داخل کمد نگذارید. در صورتی که متوجه نشستن گرد و غبار شدید با یک پارچه نخی لطیف و خشک گرد و غبار را از سطح محصولات پاک کنید .

عجله نکنید

اشتباه رایج بسیاری از افراد علاقه‌مند به محصولات چرمی این است که بعد از واکس زدن به چرم فرصت کافی برای جذب واکس را نمی‌دهند و فورا از آن استفاده می‌کنند. بهتر است یک شب قبل از استفاده از کیف یا کفش چرمی‌تان آن را واکس بزنید و بگذارید واکس به خوبی به خورد محصول برود. در غیر این صورت احتمال اینکه گرد و غبار بیشتری به دلیل رطوبت واکس روی آن بنشیند یا رنگ آن تیره شود، وجود دارد .

چرم را تحت فشار نگذارید

همیشه برای لباس‌ها یا کیف و کفش چرمی‌تان فضای مناسبی را در نظر بگیرید. برای مثال نباید هیچ وقت کت یا اورال چرمی‌تان را روی رگال بین انبوهی از لباس‌های دیگر قرار دهید که به آن فشار می‌آورد. همچنین نباید روی کیف و کفش‌تان، کیف و کفش‌های دیگری قرار دهید.

فشار باعث تغییر فرم و ترک برداشتن چرم می‌شود. اگر دوست دارید فرم محصولات چرمی‌تان به خوبی حفظ شود، می‌توانید طی مدتی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، داخل‌شان را با روزنامه یا تکه پارچه پر کنید .

نگذارید خشک شود

چرم استعداد خشک شدن و ترک خوردن دارد؛ اما کافی است هر چند وقت یک بار با استفاده از واکس چرم آن را برق بیندازید تا هم مثل روز اولش زیبا شود و هم مانع از ترک خوردن سطح آن شوید. بعضی افراد می‌گویند استفاده از روغن بچه هم برای چرب کردن محصولات کوچک‌تر مثل کیف پول چرم زنانه و دخترانه مفید است؛ اما اگر امکانش را دارید بهتر است سراغ واکس چرم بروید .

اگر لک شد

افتادن لکه روی لباس‌های چرمی و از بین نبردن آن باعث خراب شدن این لباس‌ها می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود در صورت لک شدن این وسایل، ابتدا با یک دستمال خشک پاک‌شان کنید. اگر با دستمال خشک درست نشدند، می‌توانید سراغ یک پارچه مرطوب که به مقداری مایع ظرفشویی یا صابون آغشته شده است، بروید. در صورتی که با این کار هم لکه برطرف نشد، لباس را به خشکشویی بسپارید و از دستکاری کردن آن بپرهیزید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *